Witajcie,

Zona Grigia * Pl jest domową hodowlą wspaniałych kotów rasowych Rosyjskich Niebieskich i Tonkijskich. Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Hodowców Kotów, które działa pod patronatem World Cat Federation (www.shk.com.pl).

Wiąże się to z pewnymi prawami i obowiązkami. Prowadzimy w pełni legalną i zarejestrowaną hodowlę, możemy więc uczestniczyć w wystawach po to, aby pochwalić się naszymi kotami. Wystawy pozwalają nie tylko na weryfikację kondycji wystawowej kotów, ale również na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń z innymi hodowcami. Podstawowym naszym obowiązkiem jest oczywiście dbanie o zdrowie, odpowiedni rozwój i szczęście naszych podopiecznych. Z racji tego, iż kochamy koty, prowadzenie hodowli jest dla nas źródłem szczęścia i spełnienia. Kochamy to, co robimy i staramy się robić to dobrze. Nasze kotki uczestniczą we wszystkich domowych czynnościach, co jest wynikiem wychowania, ale przede wszystkim jest to jedna z wspaniałych cech ich charakteru.

Zdecydowaliśmy się na hodowlę domową ze względu na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo naszych kociąt. Chodzi o to, że będąc z nimi praktycznie przez cały czas, jesteśmy
w stanie poświęcić wszystkim naszym kotom tyle czasu i uwagi, ile jest to konieczne. Koty wychowane u nas są w pełni zsocjalizowane z ludźmi oraz zwierzętami (jednym
z domowników jest labradorka – Nesca). Wszystkie otrzymują maksymalną dawkę miłości i uwagi, są również nauczone czystości, tj. samodzielnie korzystają z kuwety. Każdy kociak przed wydaniem do nowego domu jest odrobaczony i dwukrotnie zaszczepiony. Przyszli właściciele naszych kociąt mają więc pewność, że otrzymają kota w pełni przystosowanego do życia w Nowej Szczęśliwej Rodzinie.

Zapraszamy więc do odwiedzin, kontaktu, oraz śledzenia losów naszych kocich pociech.